Pierwsza pomoc

Wypadki zdarzają się nieustannie. Parzysz sobie palec w kuchni, zbyt późno spostrzegasz, że jadący przed tobą samochód zatrzymał się, kaleczysz rękę próbując coś zreperować...
Każdego dnia niezliczona liczba wypadków przytrafia się w domu, na ulicy i w pracy. Przeważnie w pobliżu nie ma lekarza, a sprawne udzielenie pierwszej pomocy zależy od rodziny, przechodniów lub kolegów. Każdy z nas powinien umieć udzielić podstawowej pomocy, umieć błyskawicznie zadziałać w chwili wypadku, tak by później uniknąć poważniejszych następstw. Możesz zrobić bardzo dużo, stosując proste sposoby: schłodzić oparzone miejsce pod kranem z zimną wodą, zatamować krwotok opatrunkiem uciskowym... Całe szczęście większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia. Ale zdarza się też, że szybka reakcja otoczenia jest sprawą życia lub śmierci. Musisz umieć zareagować. My  Cię nauczymy. Tradycja szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy sięga początków istnienia PCK tj.1919 roku. Uczestnicy naszych kursów to nie tylko kierowcy, pracownicy banków i innych dużych firm, to także ponad 5 tysięcy dzieci i młodzieży rocznie. Szkolenia prowadzimy w oparciu o 16-godzinny program stosowany z powodzeniem od wielu lat w Europie Zachodniej. Program ten posiada certyfikat Europejskiego Centrum Referencyjnego Pierwszej Pomocy, uznający jego zgodność ze standardami Unii Europejskiej. Certyfikat dotyczy zawartości merytorycznej kursu, materiału dydaktycznego wykorzystywanego podczas szkolenia i wymagań stawianych przed prowadzącymi. Od 2006 roku organizujemy także kursy w oparciu o 5-godzinny program szkolenia elementarnego.
Kadrę instruktorską przygotowali do pracy lekarze i pielęgniarki (większość ze specjalizacją anestozjologiczną) pracujący na co dzień w OIOM - ach i Pogotowiu Ratunkowym na terenie całego kraju.

Pakiet edukacyjny jakim dysponują Instruktorzy Pierwszej Pomocy PCK (podręcznik, płyta CD, tablice poglądowe, filmy, folie, zestaw do pozorowania ran, materiały opatrunkowe, fantomy) i znajomość aktualnych przepisów i regulacji prawnych dotyczących życia i zdrowia obywateli, pozwalają na prowadzenie szkoleń na najwyższym  poziomie bez względu na płeć, wiek i zawód uczestników.

W województwie szkoleniami zajmują się Instruktorzy Pierwszej Pomocy z ważnymi uprawnieniami i certyfikatem ZG PCK.

Weź udział w naszym kursie już dziś! Zapraszamy.

Dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych organizujemy dodatkowo sprawdziany praktycznych umiejętności pierwszej pomocy dla drużyn 5-osobowych pod nazwą Mistrzostwa Pierwszej Pomocy (Rejonowe i Okręgowe). Zwycięzca Mistrzostw Okręgowych reprezentuje Warmię i Mazury na Mistrzostwach Krajowych.

Regulamin Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK znajduje się na Stronie Zarządu Głównego PCK - link tutaj.

   Wyświetl: 
1 Wykaz instruktorów PP Administrator 4288
2 Cennik szkoleń Administrator 6262
3 Programy szkoleń Administrator 4839

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com