Nasze akcje

PLUSZOWE MISIE RATUJĄ ŻYCIE
Celem akcji jest przekazanie maskotek służbom ratunkowym, którzy podczas interwencji przekazują je poszkodowanym dzieciom w wypadkach, by odwrócić ich uwagę od bólu oraz ułatwić prowadzenia zabiegów ratujących życie i zdrowie. Dzięki maskotkom najmłodsi pacjenci szybko pozbywają się lęku przed "białym fartuchem" i łatwiej znoszą cierpienie.

Akcja odbywa się od stycznia do marca, w tym czasie trwają zbiórki, w które angażują się przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea.

Na koniec maskotki zostają wręczane m.in. Pogotowiu Ratunkowemu, Straży Pożarnej, Policji, OSP w naszym województwie, trafiają też w ręce pacjentów Olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego oraz przeznaczone są dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

W 2010 roku padł rekord dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, dzieci i ich rodziców - zostało zebranych 5228 pluszowych zabawek.

KONCERT - "PIERWSZA POMOC ZRÓBMY TO RAZEM"
8 maja z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca wolontariusze z grupy SIM PCK Olsztyn organizują koncert pt. "Pierwsza Pomoc - Zróbmy To Razem".

Przygotowania trwają do niego cały rok. Najważniejsze cele koncertu to zebranie pieniędzy na wyjazd wakacyjny dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, promowanie młodych talentów i  propagowanie pierwszej pomocy.

W centrum Olsztyna na scenie goszczą młode talenty, jest loteria fantowa, z której cały dochód jest przeznaczany na zorganizowanie obozu, jest stoisko z pierwszą pomocą gdzie każdy może przeszkolić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy, są pokazy ratownictwa, tancerze z ogniem, kabareciarze, zespoły muzyczne i wiele innych atrakcji.

Koncert jest największym przedsięwzięciem olsztyńskiej grupy SIM. Satysfakcję młodzieży powiększa fakt zebrania środków na obozy - w 2010 roku zebrano 1,500 złotych.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM
Jak co roku 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. W tym dniu grupa przygotowuje happening i poczęstunek dla każdego w postaci gorącej zupy grochowej w centrum miasta. Happening polega na rozpowszechnianiu informacji na temat panującego głodu, jaki panuje w Polsce i na świecie. Pomagają w tym kolorowe transparenty i wolontariusz przebrany za krowę, która symbolizuje dobrobyt. Kampania rozpoczyna się trzy dni wcześniej, ponieważ grupa wyrusza do trzech świetlic terapeutycznych. W programie wizyty znajduje się wspólne przygotowanie i spożycie kanapek, a także nauka tradycyjnych czerwonokrzyskich pląsów. Cele zostają osiągnięte gdy na twarzach dzieci pojawiają się promienne uśmiechy.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W Olsztynie Grupa SIM tego dnia na Starym Mieście organizuje happening, w ramach, którego młodzież rozmawia z przechodniami uświadamiając ich, w jaki sposób nie zakazimy się wirusem HIV i że ludzie chorzy na HIV lub AIDS też zasługują na szacunek, tolerancję i zrozumienie. Przy tej okazji rozdawane są ulotki zawierające informacje na temat choroby i tego, gdzie można się przebadać w kierunku HIV. Na koniec happeningu, zapalana jest symboliczna wstążka na znak solidaryzowania się z chorymi.

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com