Strona głównaAktualnościWystawa inaugurująca 100-lecie PCK

Wystawa inaugurująca 100-lecie PCK

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

2019 rok jest rokiem obchodów 100 lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce. 18 stycznia w 1919 roku utworzono na ziemiach polskich Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża. Warmińsko – Mazurski Oddział Okręgowy PCK inauguruje obchody 100 lecia na Warmii i Mazurach wystawą, prezentującą bogaty dorobek stowarzyszenia. Wernisaż odbędzie się 23 stycznia 2019 roku o godz. 15.00 w Warmińsko – Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie (ul. Żarskiej 2).
Polski Czerwony Krzyż nieprzerwanie przez okres stu lat działał i działa w Polsce na rzecz dobra i bezpieczeństwa lokalnych społeczności. Tysiące osób zrzeszonych w Klubach Honorowych Dawców Krwi PCK wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, promują donację krwi oraz organizują liczne akcje jej poboru, dając innym najcenniejszy dar - życia.

Wyspecjalizowane grupy wolontariuszy tj. Grupa Ratownictwa oraz Grupa Pomocy Humanitarnej w Olsztynie oraz Grupa Ratownictwa Ostróda skutecznie wspierają profesjonalne służby w działaniach ratowniczych i ochronny ludności. Ponadto w oparciu o liczne Szkolne Koła PCK oraz Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK prowadzi różne działania edukacyjne i wychowawcze wśród młodzieży oraz prowadzi wiele kampanii na rzecz bezpieczeństwa, w tym edukacji z pierwszej pomocy. Działanie tych grup daje wielu młodym ludziom szansę na rozwój pożytecznych umiejętności i rozwoju pasji, kompetencji, nabycia doświadczenia, uznania oraz satysfakcji z pracy woluntarystycznej na rzecz potrzebujących. Tym samym PCK od lat buduje odpowiedzialny wolontariat i postawy prospołeczne w Olsztynie i regionie.

Czerwony Krzyż w Olsztynie zapewnia również opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia, szczególnie niezdolnymi do samodzielnej egzystencji czy samotnymi. Punkty Opieki PCK w Olsztynie, Elblągu, Działdowie i Bartoszycach wypełniają ten obowiązek Gminy w ramach realizacji zadania publicznego, a dodatkowo prowadzą liczne działania z zakresu pomocy społecznej. Około 270 opiekunek i opiekunów PCK świadczy usługi dla seniorów i innych potrzebujących mieszkańców miasta i regionu.

Przy PCK działa także Magazyn Interwencyjny na wypadek klęsk i katastrof oraz Punkt Pomocy Doraźnej dla osób potrzebujących.

W programie wernisażu:
- wykład inauguracyjny – Andrzej Karski, wieloletni Dyrektor W-M OO PCK
- wystąpienia zaproszonych gości

Na wystawie zaprezentowane będą min. medale okolicznościowe, plakaty, pamiątki związane nie tylko z Polskim Czerwonym Krzyżem ale także pamiątki przywiezione z wielu stron świata. Wystawa odbywa się po patronatem Komitetu Honorowego ds. 100 – lecia PCK na Warmii i Mazurach. Wystawę będzie można obejrzeć do 13.02.2019 roku.

Na wernisaż serdecznie zapraszają Julian Osiecki Prezes WM OO PCK oraz Dorota d`Aystetten dyrektor WM OO PCK.

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com