Strona głównaAktualnościOlsztyńskie Zawody PP dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

Olsztyńskie Zawody PP dla szkół podstawowych i gimnazjalnych

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Już po raz siódmy Warmińsko – Mazurski Oddział Okręgowy zorganizował Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla zespołów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja. Wobec reformy edukacji po raz pierwszy zawody przeprowadzono w jednej (wspólnej) kategorii.
W zawodach przeprowadzonych na terenie Parku Jakubowo ( sekretariat Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych ul. Parkowa 1) wzięło udział 11 zespołów 5 – osobowych.

Zawody koncepcyjnie i dokumentacyjnie przygotował Okręgowy Koordynator Pierwszej Pomocy Piotr Śmigiel oraz Iwona Wieczorek.

Stacje:
- wypadek w szkole ( 2 poszkodowanych)
- wisielec ( 1 poszkodowany)
- potrącenie pieszego przez rowerzystę ( 2 poszkodowanych)
- upadek starszej pani ( 1 poszkodowany)
- test

Wykorzystano zabawy z chustą Klanza jako stacja rekreacyjna.

Piloci i pozoranci rekrutowali się z Grupy SIM, GPH i olsztyńskich szkół.

 

Sędziowie:      Główny           Iwona Wieczorek

                        Techniczny     Michał Mazuchowski ( ratownik kwalifikowany)

                        Oceniający     Jacek Pietrasiuk

                                               Aleksandra Szewczyk ( GPH)

                                               Adam Majkowski ( GPH)

                                               Marta Skonieczna ( GPH)

                                               Wiktoria Sowińska ( GPH)

                                               Oliwia Pajka ( GR Ostróda)

                                               Paweł Sidor ( SIM)

                                               Wiktoria Dmuchowska ( LO 1)

                                               Paula Dmochowska ( lekarz medycyny)

                                               Tomasz Miszczuk ( GR Olsztyn, ratownik kwalifikowany)

                                               Klaudia Kadzewicz ( studentka medycyny)

                                               Damian Królicki ( GPH)

                                               Julia Moszczyńska ( GPH)

                                                Małgorzata Kłodowska ( LO 1)

                                               Katarzyna Kubuj ( ZSE-H)

                                               Agata Sabolewska ( ZSE-H)

Sekretariat:                            Teresa Gromelska, Danuta Zdun, Lilia Lendzian

 

Klasyfikacja Mistrzostw:
I . Szkoła Podstawowa nr 13 - 60, 4 pkt
(Monika Czupryńska, Patrycja Piotrowska, Larysa Pikielska, Wiktoria Grodzka, Hanna Lubieniecka, opiekun: Małgorzata Całka)

II. Gimnazjum nr 24 (opiekun Beata Rafalska) -159,4 pkt
III. Szkoła Podstawowa nr 7 (opiekun Monika Niska) - 151,8 pkt
IV. Szkoła Podstawowa nr 311 - 141,2 pkt
V. Gimnazjum nr 15 - 138,3 pkt
VI. Gimnazjum nr 101 - 137,4 pkt
VII. Szkoła Podstawowa nr 17 - 133,0 pkt
VIII. Szkoła Podstawowa nr 33 - 129,6 pkt
IX. Szkoła Podstawowa nr 25 - 127,5 pkt
X. Szkoła Podstawowa nr 3 - 119,8 pkt
XI. Szkoła Podstawowa nr 9  - 110,2 pkt

Wszyscy uczestnicy, sędziowie, pozoranci, piloci, opiekunowie otrzymali podziękowania, dyplomy i upominki.

Tekst: Andrzej Karski
Zdjęcia: Danuta Zdun, Iwona Wieczorek

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com