Strona głównaAktualnościMecklenburg Day - Rostock

Mecklenburg Day - Rostock

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Na zaproszenie DRK Landesverband Mecklenburg – Vorpommern w odbywających się co dwa lata Dniach Meklenburgi w tym roku w dniach 18-20 maja w Rostocku uczestniczyli:

Julian Osiecki – Prezes Zarządu
Andrzej Karski – Dyrektor Okręgowy
Marek Matuszewski – fotoreporter

 

W godzinach wieczornych 18.05. w hotelu Radisson w Rostocku odbyło się uroczyste spotkanie obydwu delegacji, na którym to Prezes Julian Osiecki między innymi  wręczył medal 60 – lecia ruchu honorowego krwiodawstwa Prezydentowi DRK w tym landzie europosłowi Wernowi Kuhn.

W sobotę 19.05. delegacja olsztyńską z grupą PCK ze Szczecina ( 4 osoby) uczestniczyła w otwarciu Mecklenburg Day przed ratuszem Hanse und Universitet Stadt Rostock a następnie oprowadzani  przez gospodarzy zwiedzili miasteczko namiotowe DRK z prezentacją różnych dziedzin działalności / w tym symulator dachowania, ekwipunek do pozoracji w tym kamizelka symulująca kobietę w ciąży, różne pojazdy na wypadek katastrof, stoiska informacyjne itp./.

Po południu statek ratowniczy Wasserwacht wziął na pokład działaczy PCK z niemieckimi opiekunami i podążyli rzeką Warnow nie tylko do ujścia tej rzeki ale wypłynął na pełne morze.

W godzinach wieczornych odbyło się 1,5 godzinne spotkanie Premier Rządu Landowego Manueli Schwesig z wolontariuszami DRK i delegacją PCK, na którym podziękowała wszystkim za aktywność, z uznaniem wyrażając się o ich pracy.

Tekst: Andrzej Karski
Zdjęcia Marek Matuszewski

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com