Strona głównaAktualnościOkręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Etap okręgowy XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy dla 5 – osobowych drużyn szkół ponadgimnazjalnych odbył się na olsztyńskiej Starówce 17 maja 2018 roku. W zawodach wzięli udział zwycięzcy rejonowych eliminacji (11 drużyn) oraz poza konkursem team DRK Schwerin.

Zawody pod względem organizacyjnym i technicznym przygotował Okręgowy Koordynator Pierwszej Pomocy Piotr Śmigiel.

Piloci, pozoranci i asystenci techniczni rekrutowali się z uczniów Zespołu Szkół Budowlanych oraz wolontariuszy SIM, GPH, GR Olsztyn.

Sędziowie       Główny           Piotr Śmigiel – Instruktor Pierwszej Pomocy

                        Techniczny     Iwona Wieczorek

                        Oceniający     Tomasz Miszczuk  - GR PCK Olsztyn – ratownik kwalifikowany

                                               Waldemar Cybul – Instruktor Pierwszej Pomocy ( Mrągowo)

                                               Michał Mazuchowski – Ratownik kwalifikowany

                                               Kinga Szostek - GR PCK Olsztyn – ratownik kwalifikowany

                                               Oliwia Pajka – GPH Olsztyn

                                               Monika Niska – Ratownik kwalifikowany – SP 7 Olsztyn

                                               Stanisław Makowski – Instruktor – Wykładowca PP, GR PCK Ostróda

                                               Małgorzata Hinczewska – GR PCK Ostróda , ratownik kwalifikowany

                                               Tomasz Klenczon – Pielęgniarz

                                               Ryszard Niski – Ratownik Medyczny

                                               Karol Jabłoński – Ratownik kwalifikowany, Grupa SIM Iława

                                               Beata Rafalska – Szef GPH, ratownik kwalifikowany, Instruktor PP

                                               Jacek Pietrasiuk – W-M OO PCK, ratownik kwalifikowany

                                               Paweł Sidor – Grupa SIM Olsztyn

                                               Piotr Kościński – GPH, ratownik kwalifikowany

                                               Aleksandra Stawska – Pielęgniarka dyplomowana

                                               Bartosz Stawski – Ratownik medyczny

                                               Julia Moszczyńska – GPH Olsztyn

                                               Jacek Romanik – Instruktor Pierwszej Pomocy Elbląg

                                               Karol Rymszewicz – GR PCK Olsztyn, ratownik kwalifikowany

                                               Aleksandra Michna – GR PCK Olsztyn, ratownik kwalifikowany

Zabezpieczenie medyczne zawodów / karetka GR PCK Olsztyn/:
Bartosz Romanowski – szef GR PCK Olsztyn, ratownik medyczny
Michał Pietkiewicz – GR PCK Olsztyn, ratownik kwalifikowany

Sekretariat
Irena Cybulska – pielęgniarka dyplomowana
Lila Lendzion – pielęgniarka dyplomowana
Danuta Zdun – ZHDK

Stacje oceniane:
       wybuch / petarda, fajerwerki/ - 3 poszkodowanych
       strzelanie z łuku – 4 poszkodowanych
       postrzał w pubie – 4 poszkodowanych
       udar na spacerze – 3 poszkodowanych
       jazda quadem – 3 poszkodowanych
       test (10 pytań)

Uwaga – stacja rekreacyjna – symulator hamowania ( WORD)
  Mariusz Sztern
  Piotr Lewandowski

Klasyfikacja:

1. Zespół Szkół Budowlanych Olsztyn / opiekun Tomasz Zygnerski/ - 307 pkt

2. Zespół Szkół Ogólnokształcących Iława / opiekun Arieta Turowska – Łątkowska/ - 306 pkt

3. Zespół Szkół Ogólnokształcących Elbląg / opiekun Angelika Romanik/ - 300 pkt

4. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petofi Ostróda - 288 pkt

5. Zespół Szkół nr 3 Jana III Sobieskiego Szczytno - 287 pkt

6. Zespół Szkół im. C. K. Norwida Nowe Miasto Lubawskie - 275 pkt

7. Zespół Szkół Zawodowych Iłowo – Osada - 262 pkt

8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Bartoszyce - 256 pkt

9. Zespół Szkół Licealnych Morąg - 252 pkt

10. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Nidzica - 232 pkt

11. Zespół Szkół Zawodowych Mrągowo - 197 pkt

Występująca poza konkursem drużyna DRK Schwerin uzyskała czwarty wynik zawodów (292 pkt)

Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zostały zorganizowane dzięki wsparciu projektu przez Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego pod nazwą „Zwiększenie skuteczności zapobiegania nagłym zachorowaniom i wypadkom poprzez zawody pierwszej pomocy” oraz wsparciu WORD Olsztyn.

Puchary, dyplomy, nagrody i upominki wręczali:
Michał Kamieniecki – V – prezes Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Okręgowego z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP
Andrzej Karski – Dyrektor Okręgowy PCK

W/w osoby udekorowały Odznaczeniami Honorowymi PCK opiekunów drużyny DRK:
Karin Hoffman – szef wolontariatu DRK Kreisverband Schwerin Stadt
Jens Leupold – dyrektor Oddziału DRK Schwerin.

Drużyny reprezentujące DRK Meclenburg – Vorpommern od 2006 roku przyjeżdżają do Olsztyna na zawody pierwszej pomocy pod opieką Karin Hoffman i Jensa Leupolda, którzy ponadto są organizatorami Mistrzostw w Schwerinie, gdzie corocznie uczestniczy drużyna Polskiego Czerwonego Krzyża reprezentująca Okrąg Warmińsko – Mazurski.

Drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie w składzie:

- Bartosz Zebzda
- Adrian Szarnowski
- Elżbieta Szatkowska
- Magdalena Moszczyńska
- Marcin Piersa

reprezentować będą Region Warmii i Mazur na Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Rzeszowie w dniach 7 – 9 czerwca br.

Tekst: Andrzej Karski
Zdjęcia: Iwona Wieczorek

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com