Strona głównaAktualnościPożar Szkoły w Kręsku

Pożar Szkoły w Kręsku

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

W Ośrodku Szkoleniowym PCK w Kręsku odbyły się ćwiczenia Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie z udziałem Straży Pożarnej i Zarządzania Kryzysowego Gminy Stawiguda!
W dniach 1-3 maja 2018 roku Ośrodek Szkoleniowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kręsku stał się poligonem treningowym dla członków   Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie. Celem było przygotowanie GPH do niesienia pomocy na wypadek klęski lub katastrofy o dużym zasięgu, gdzie podstawowe siły państwowe mogą okazać się niewystarczające.

Członkowie GPH wykonywali różne ćwiczenia w symulowanych działaniach ratowniczych oraz ćwiczyli niesienie pomocy humanitarnej. Zajęcia praktyczne były połączone z  kursami doszkalającymi. Nowi członkowie GPH uczyli się zachowania bezpieczeństwa w trakcie działań, historii i zasad Czerwonego Krzyża oraz uczyli się obsługi sprzętu i ćwiczyli procedury działania. Nie zabrakło również czasu na integrację zespoły przy nauce Hymnu PCK oraz pląsów czerwonokrzyskich. 

Kulminacyjnym momentem były ćwiczenia z udziałem Straży Pożarnej OSP w Bartągu. Celem tego ćwiczenia było doskonalenie procedur i współpracy ze Strażakami oraz prezentacja dla służb ratowniczych potencjału GPH.

Symulacja przebiegała następująco: Dym, na pewno się pali budynek w Kręsku – taki alarm podniósł przypadkowy przechodzień. W tym momencie w budynku szkoły przebywało 13 osób, w tym 9 uczniów. Po przybyciu OSP rozpoczęła się ewakuacja i poszukiwanie osób zaginionych w budynku. Przyczyną mocnego zadymienia była nieszczelność w przewodzie kominowym pieca kaflowego.

Organizatorem ćwiczeń był Członek Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK – Beata Rafalska – Przewodnicząca Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie. Ćwiczenia wizytował Jacek Kobala z Zarządzania Kryzysowego Gminy Stawiguda.

Tekst: Beata Rafalska

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com